Polityka personalna SIG nagrodzona!

Marcin Szczygieł, Prezes Zarządu SIG Sp. z o.o.

Marcin Szczygieł, Prezes Zarządu SIG Sp. z o.o.

Polityka personalna SIG nagrodzona!

Rozmowa z Marcinem Szczygłem, Prezesem Zarządu SIG Sp. z o.o., spółki specjalizującej się w dystrybucji specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych.

Zdobywając po raz kolejny tytuł Dobry Pracodawca potwierdzają Państwo iż prowadzona przez SIG polityka personalna jest na najwyższym poziomie. Co dla Państwa oznacza to wyróżnienie?

Cieszę się, że już po raz trzeci SIG został uhonorowany tytułem Dobry Pracodawca. Jest to dla nas niezwykle ważne wyróżnienie, ponieważ potwierdza ono, że działania w kwestii polityki personalnej firmy są słuszne. Miło, że doceniane są nasze inicjatywy, które prowadzą do tworzenia coraz lepiej funkcjonującej organizacji i coraz lepszego środowiska pracy. Tytuł stanowi najlepszy dowód na to, że udało nam się stworzyć bardzo dobrą kulturę miejsca pracy, co sprawia, że SIG jest jednym z najwyżej ocenianych pracodawców w Polsce.

Co szczególnie wyróżnia politykę Państwa organizacji w podejściu do pracowników?

Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego z zatrudnionych osób. Staramy się, aby nasi pracownicy czuli się docenieni, wsparci i zmotywowani do długofalowego zaangażowania w rozwój firmy. W SIG prowadzimy strategię rozwoju poprzez promowanie kultury zaangażowania. Nasze zachowania stanowią benchmark naszej działalności, budują  markę oraz kształtują wyjątkową atmosferę pracy, która jest wspólna dla całej naszej kadry. Działamy śmiało, ze zwinnością i wyróżniamy się na rynku. Jesteśmy pionierami innowacji, co pozwoliło nam stać się liderem branży, eksplorując nowe rozwiązania i kształtując trendy. Promujemy współpracę wewnątrz organizacji – działamy w nowoczesnym modelu omnichannel poprzez rozwijającą się sieć ponad 50 oddziałów na terenie całej Polski oraz innowacyjną platformę e-commerce SIG.pl.

Jakimi wartościami kieruje się firma tworząc strategię polityki personalnej?

Kierunek działań w obszarze polityki personalnej jest określony przez pierwsze zobowiązanie strategii zrównoważonego rozwoju – chcemy być pracodawcą pierwszego wyboru w branży. Temu zobowiązaniu podporządkowane są nasze działania związane z angażowaniem pracowników, zarządzaniem rozwojem, przywództwem oraz różnorodnością. Dążymy do tego, aby być dla wszystkich zatrudnionych w SIG pracodawcą angażującym się, otwartym na nowe pomysły, kreującym przyjazne i inspirujące środowisko pracy. Zawsze staraliśmy się pozyskać, utrzymać i rozwijać najlepsze talenty na rynku. Razem tworzymy nowoczesną organizację, która jest otwarta na zmiany i troszczy się o dobro wszystkich pracowników.

Za każdym sukcesem firmy stoi cały zespół. Jakie czynniki pozafinansowe wpływają na utrzymanie pracownika w organizacji oraz na jego zadowolenie i lojalność?

Myślę, że to co nas wyróżnia to wyjątkowa kultura organizacyjna. W centrum naszej strategii, w centrum naszej filozofii prowadzenia biznes są lokalne zespoły, zarządzane przez menadżerów. Przede wszystkim dzięki umiejętnościom przywódczym i zarządczym naszych Dyrektorów Oddziałów budujemy zaangażowane zespoły, skoncentrowane na obsłudze lokalnych klientów i jednocześnie współpracujące ze sobą w całej organizacji. Budowanie długoterminowych relacji, transparentność w działaniu, wprowadzanie nowoczesnych narzędzi, współpraca zdecydowanie wyróżniają nas na rynku. Nasi pracownicy wysoko oceniają środowisko pracy. W corocznych badaniach zaangażowania uzyskujemy wysokie wyniki przy bardzo wysokiej frekwencji.

Jakie plany i cele na najbliższe lata zakładacie Państwo w polityce HR?

W planach naszego Działu HR jest dalsza digitalizacja oraz rozwój takich procesów jak on boarding, zarządzanie talentami i  różnorodnością. Chcemy zatrudniać i utrzymywać najlepszych pracowników na rynku, wspierać włączające środowisko pracy, otwarte na nowych pracowników, oferujące wszystkim równy dostęp do rozwoju.

logo SIG


Rozmawiała Joanna Jakoweńko

Marcin Szczygieł ukończył z wyróżnieniem Politechnikę Krakowską, a następnie studia MBA w European University. Posiada szerokie doświadczenie w branży budowlanej, zarówno w wykonawstwie (Exbud i Higgs & Hill Overseas Ltd), jak i w branży materiałów budowlanych, pełniąc między innymi funkcje Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Isover Saint Gobain, Dyrektora Generalnego Radson Polska oraz Prezesa SITACO Sp. z o.o. Od roku 1999 pełni funkcję Prezesa SIG Sp. z o.o., lidera swojej branży w Polsce (ponad 50 oddziałów w całym kraju), który należy do międzynarodowego koncernu SIG plc (spółka mid 250 London Stock Exchange). Od wielu lat należy do Komitetu Wykonawczego Koncernu SIG plc.

 

 

Są z nami

CMC BOS
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11