Work life balance to nie tylko modne hasło - wywiad z Dyrektor HR portalu RynekPierwotny.pl

Małgorzata Siwiec, Dyrektor HR

Małgorzata Siwiec, Dyrektor HR

Work life balance to nie tylko modne hasło - wywiad z Dyrektor HR portalu RynekPierwotny.pl

RynekPierwotny.pl to największy ogólnopolski portal zawierający oferty mieszkań i domów od deweloperów. Od 14 lat pomaga osobom poszukującym w wyborze i zakupie własnego „M”. Wydawcą serwisu jest firma Property Group Sp. z o.o, która jest także właścicielem portali GetHome.pl, BIG DATA RynekPierwotny.pl czy platformamieszkaniowa.pl.

Jak wygląda polityka HR w portalu RynekPierwotny.pl i innych platformach, za które odpowiada Property Group Sp. z o.o., tegoroczny zdobywca tytułu Lidera Społecznej Odpowiedzialności Dobry Pracodawca 2023? Co wyróżnia firmę na tle innych? Na te i inne pytania odpowiedziała Małgorzata Siwiec, Dyrektor HR.     

Work life balance jest zapisany w DNA Państwa firmy. Dlaczego ta zasada jest dla Waszej organizacji tak ważna?

Zasada work-life balance jest dla nas niezwykle istotna. Stosujemy ją od samego początku działania firmy, na długo przed uchwaleniem i wdrożeniem unijnej dyrektywy, zapewniającej pracownikom równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.  Zawsze byliśmy przekonani o tym, że odpowiedni balans między tymi sferami musi być zachowany. Liczne badania potwierdzają zresztą, że pracownik jest wówczas bardziej zmotywowany, produktywny i kreatywny. Jest też mniej narażony na wypalenie zawodowe czy pracoholizm. To pomaga w budowaniu pozytywnej atmosfery w firmie, której zdecydowana większość ludzi potrzebuje, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki.

Jak w rzeczywistości wygląda propagowanie idei work life balance w Państwa firmie? Czy idą za nią jakieś konkretne działania, zasady? 

Zdecydowanie tak. Mimo możliwości pracy zdalnej, praktycznie wszyscy nasi pracownicy pracują stacjonarnie. Biuro jest dla nas przestrzenią umożliwiającą integrację między działami i samymi pracownikami. Praca stacjonarna bardzo pomaga nam w zwinnej realizacji projektów a także utrzymywaniu dobrej komunikacji między zespołami, która jest kluczowa z punktu widzenia skutecznie działającej organizacji. Wspiera również budowanie dobrej atmosfery w firmie i możliwość wzajemnego dzielenia się wiedzą. Chcemy, aby nasi pracownicy od początku czuli się u nas dobrze i wiedzieli, że w każdej sytuacji mogą liczyć na wsparcie mentora i współpracowników. 

To co nas wyróżnia dodatkowo to elastyczne godziny pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb. Od poniedziałku do czwartku rozpoczynamy pracę w godzinach 7.30 - 9.30 i po ośmiu godzinach kończymy. A w piątki już po sześciu rozpoczynamy weekend.  Wspieramy również przyszłe mamy, które pracują u nas w skróconym wymiarze pracy (6 godzin dziennie). Dodatkowo, po przykładnym przekazaniu swoich obowiązków, mogą również liczyć na niespodziankę w postaci bonusu finansowego. Z zasady wszystkie prezenty, jakimi nasza firma obdarowuje pracowników (jubileusze, upominki świąteczne etc.) są w formie pieniężnej, aby każdy mógł z nich skorzystać w najlepszy dla siebie sposób.

Czy wyznawana przez Państwa filozofia przekłada się również na inne obszary? Czy faktycznie idea work life balance działa i może być przepisem na sukces?

rynek pierwotny praca

Śmiało mogę powiedzieć, że tak. W ciągu 14 lat zbudowaliśmy ponad stuosobowy zespół wysokiej klasy specjalistów. Nasi pracownicy są z nami naprawdę związani i niechętnie zmieniają pracodawcę. Przy naszym flagowym produkcie - portalu RynekPierwotny.pl, pracują osoby, które są z nami niemal od samego początku. Wielu pracowników ma na swoim koncie nawet dekadę współpracy z naszą firmą i jak widzimy, po organizowanych przez nas ankietach satysfakcji, zdecydowana większość, chce z nami zostać na dłużej. 

Nasze wieloletnie wysiłki dostrzegają z resztą zewnętrzne organizacje. 2023 rok obfitował w liczne wyróżnienia i nagrody. Szczególnie cenimy te, które doceniają nasz wkład w dbałość o pracowników np.  nagrodę w konkursie Lidera Społecznej Odpowiedzialności - Dobry Pracodawca 2023. Cieszy także docenienie naszych usług i projektów przez samych użytkowników. Ich zaufanie stanowiło podstawę do otrzymania w tym roku Brązowego Laura Klienta. Po raz pierwszy w historii znaleźliśmy się także w rankingu Gazele Biznesu - zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora MŚP. 

Na czym aktualnie skupiają się Państwa działania? 


W kontekście biznesowym, jako firma z ugruntowaną pozycją na rynku, skupiamy się przede wszystkim na utrzymaniu kierunku rozwoju oraz dbałości o jakość naszych produktów i usług. Kładziemy nacisk na rozwój innowacyjnych projektów, które pozwolą nam i naszym klientom na adaptację do nowych wyzwań i trendów w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Ścisły związek z tym ma nasze koncentrowanie się na ciągłym rozwoju kompetencji naszych pracowników, w tym troska o ich satysfakcję z pracy. Dbamy, aby projekty, w których pracują były wymagające i zarazem ciekawe. Finansujemy szkolenia, studia podyplomowe czy kursy specjalistyczne. Nie oszczędzamy na wiedzy, bo jesteśmy świadomi tego, jak bardzo ona procentuje. Współczesny świat bardzo dynamicznie się zmienia i jako lider musimy być na to przygotowani.

rynek pierwotny logo

 

Są z nami

CMC BOS
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11