SECO/WARWICK – setki zaangażowanych pracowników pomaga lokalnej społeczności

SECO/WARWICK – setki zaangażowanych pracowników pomaga lokalnej społeczności

 

 

Rok 2021 był szczególny, trwająca pandemia Covid-19 znacząco wpłynęła na wiele branż, firm i rodzin. Trudna sytuacja sprawia, że wiele społecznych inicjatyw zostało zaniedbanych, zapomnianych, czy odstawionych na boczny tor. Tymczasem jedna z pięciu największych światowych firm zajmujących się produkcją pieców do obróbki metali – mająca polski rodowód, świebodziński SECO/WARWICK, nie zapomniał o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W 2021 SECO/WARWICK wzięło udział w dziesięciu akcjach z zakresu CSR, przekazując na te cele blisko 40 tys. zł.

Odpowiedzialność społeczna to dla SECO/WARWICK ważna część biznesowej działalności firmy. Spółka jest firmą rodzinną nie tylko z uwagi na wciąż pracujących właścicieli, włączenie w pracę ich rodzin, ale także dlatego, że od 30-tu lat pracują w niej kolejne rodowe pokolenia pracowników. Dlatego to właśnie rodzina jest wartością, na której opiera się społeczna odpowiedzialność firmy. SECO/WARWICK koncentruje się na wspieraniu społeczności lokalnej, środowiska i bezpieczeństwa. Dla SECO/WARWICK odpowiedzialność społeczna to przede wszystkim działanie na rzecz najbliższego otoczenia. - Pomimo trudnej światowej sytuacji gospodarczej nie zapomnieliśmy o byciu zaangażowanym społecznie. Działamy globalnie, ale wspieramy lokalnie. Tam skąd się wywodzimy biją nasze serca i to dlatego nasze działania mają charakter lokalny - mówi Sławomir Woźniak, Prezes Zarządu Grupy SECO/WARWICK.

Rok 2021 – rok, w którym zwyciężyła solidarność

 
Solidarność i współpraca – skryte pod firmową wartością PARTNERSTWA są wpisane w DNA SECO/WARWICK. Doświadczanie wielkiej niepewności i pytań o przyszłość, było w minionym roku zjawiskiem powszechnym. SECO/WARWICK wierzy, że ta ekstremalna sytuacja stanie się źródłem wielu nowych, pozytywnych zmian, zarówno w biznesie, jak i w przestrzeni społecznej. To właśnie mówią liczne przykłady solidarności społecznej, które dziś możemy obserwować, jak i coraz głośniejsze pytania o lepsze, bardziej zrównoważone przedsiębiorstwa. To zdecydowanie czas odpowiedzialnych firm. - W 2021 roku wspieraliśmy aktywnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, będąc patronem akcji „WOŚP oczami dziecka”. Zaangażowaliśmy się także w organizację Szlachetnej Paczki. Ta akcja bardzo cieszy, gdyż zaangażowało się w nią ponad 50 pracowników. Wspólnym wysiłkiem zorganizowaliśmy paczkę o wartości ponad 8 tys. zł – podsumowuje Katarzyna Sawka, VP Marketingu Grupy SECO/WARWICK.

Moc SECO/WARWICK ma wiele imion

 
Poza wspomnianym zaangażowaniem w roku 2021 firma postawiła na działania proekologiczne. Ufundowała i zbudowała cztery nowe SECO/SERCA, czyli metalowe pojemniki, do których lokalna społeczność może wrzucać plastikowe nakrętki. Inicjatywa łączy w sobie ideę: budowania ekologicznej wrażliwości i świadomości oraz naturalną chęć ludzi do niesienia pomocy potrzebującym. Zbieranie nakrętek do SECO/SERCA to flagowa akcja społeczna świebodzińskiej firmy. Pomaga ona nie tylko chronić środowisko naturalne, ale także finansować wiele ważnych społecznie inicjatyw. Tona nakrętek kosztuje w skupie nawet 1 tys. zł. Za taką kwotę można zrealizować aż dziesięć zajęć rehabilitacyjnych dla najmłodszych. Zbierając wspólnie nakrętki okazujemy solidarność najbardziej potrzebującym. Warto w tym miejscu dodać, że przemysł ciężki często kojarzy się z zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Tymczasem SECO/WARWICK stara się aktywnie to środowisko chronić, nie tylko segregując śmieci, ale także angażując w ideę SECO/ECO swoich partnerów. - W tym roku naszą flagową ekologiczną akcją było zasadzenie 3 tys. drzew w lesie Bucze.  Drzewa  to symbol szczęścia, miłości i cierpliwości. Wspólne sadzenie drzew to także wspaniała okazja do integracji. Wśród blisko 90 osób, które sadziły drzewa byli przedstawiciele zarządu oraz pracownicy niemal wszystkich działów. Projekt sadzenia drzew do kontynuacja obchodów 30-lecia naszej firmy. Chcemy by SECO/WARWICK zostawiło trwały, pozytywny ślad dla lokalnej społeczności. Trzy tysiące sadzonek buków za dziesięć lat będzie rocznie wytwarzać ilość tlenu, która zaspokoi potrzeby aż półtora tysiąca dorosłych osób – dodaje K. Sawka.

SECO/WARWICK stara się aktywnie chronić naturalne środowisko, nie tylko sadząc drzewa, ale także organizując szereg ekologicznych inicjatyw. W całej firmie obowiązuje ścisły nakaz segregacji odpadów. W zakładzie produkcyjnym w Świebodzinie wymieniono wszystkie żarówki na energooszczędne co pozwoliło zmniejszyć zużycie energii aż o 60 proc. Uruchomiono kopiarki pozwalające na druk centralny co znacznie ograniczyło zużycie tonerów, a co za tym idzie wytwarzanie uciążliwych odpadów. Firma dba także o systematyczne zmniejszenie zużycia papieru wprowadzając obieg dokumentacji elektronicznej. SECO/WARWICK nieustannie dąży także do wdrażania ekologicznych innowacji w rozwiązaniach z przemysłu obróbki metali.  

Technologie ze znakiem ECO

 
Innowacje w urządzeniach SECO/WARWICK dotyczą różnych obszarów m.in. ekologii. Przykładem może być technologia ZeroFlow®, która pozwala na redukcję kosztów technologicznych o nawet kilkadziesiąt procent.  Inne rozwiązanie – Vortex® redukuje czas obróbki elementów nawet o 30 proc. w porównaniu do innych dostępnych technologii. To wpływa na ograniczenie zużycia energii, kosztów i emisji. Z kolei technologia Pit-LPC pozwala na wielokrotne skrócenie czasu procesu oraz zmniejszenie konsumpcji energii i gazów, co bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów produkcji, przy jednoczesnym polepszeniu jakości rezultatów w porównaniu do technologii tradycyjnej. Ale dbałość o środowisko w przypadku świebodzińskiej firmy nie dotyczy wyłącznie jej produktów. Zrównoważona produkcja oraz ekologiczne innowacje to element długofalowej strategii.

S(ECO) siła i lokalne inicjatywy

 
- Troska o środowisko i społeczność lokalną jest wpisana w naszą długofalową strategię zrównoważonego rozwoju.Od ponad roku prowadzimy akcję SECO/SERCA, która polega na fundowaniu pojemników na plastikowe nakrętki w miejscach wskazanych przez lokalną społeczność – mówi Katarzyna Sawka, VP Marketingu Grupy SECO/WARWICK.

SECO/WARWICK to jedna z największych firm w regionie. Zatrudnia ponad 800 osób i należy do pięciu największych globalnych firm zajmujących się produkcją urządzeń do obróbki cieplnej metali. W ubiegłym roku spółka otrzymała aż sześć nagród w tym – nagrodę „Lider Innowacji” przyznawaną przez Marszałka Województwa Lubuskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Laureaci tytułu Lidera Społecznej Odpowiedzialności

2023_9
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11