Odpowiedzialny partner biznesowy i pracodawca

WERBAU Werema  - Odpowiedzialny partner biznesowy i pracodawca

Odpowiedzialny partner biznesowy i pracodawca

WERBAU Werema sp. k. to wiodący w kraju dystrybutor w segmencie materiałów budowlanych i izolacji, który oferuje usługi na najwyższym poziomie. Firma szczególną wagę przywiązuje do realizacji polityki zrównoważonego rozwoju. Jej starania w tym zakresie zostały nagrodzone prestiżowym tytułem Lidera Społecznej Odpowiedzialności w kategoriach Eko Firma 2024 oraz Dobry Pracodawca 2024.

Odpowiedzialny pracodawca

Zespół WERBAU każdego dnia obsługuje firmy wykonawcze, inwestorów instytucjonalnych oraz hurtownie budowlane. W codziennej działalności spółki bardzo istotna jest sprawna komunikacja i tworzenie przyjaznej atmosfery, zarówno dla klientów, jak i  pracowników. – Można powiedzieć, że wyróżnienie  w kategorii Dobry Pracodawca otrzymaliśmy nie bez powodu. Cechy, które nas wyróżniają to uczciwość, wypłacalność i stabilność zatrudnienia. – mówi Marta Ben Isa, Dyrektor ds. logistyki w WERBAU Werema sp. k. – Tworzymy miejsce przyjazne dla nas wszystkich. Dbamy o to, aby w firmie panowała dobra atmosfera oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu. - dodaje. 

Empatia wobec pracowników pozwala na budowanie pozytywnych relacji w zespole, co również przekłada się na wysoką jakość oferowanych usług. Zarząd firmy stawia na bezpośredni kontakt z każdym pracownikiem i tym samym, na bieżąco otrzymuje informacje o zmianach jakie może wprowadzić, a także czy podjęte działania są zgodne z potrzebami zatrudnionych. 

Pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w kursach specjalistycznych i językowych. Dodatkowo, kilka razy w roku organizowane są wyjazdy szkoleniowe, podczas których odbywają się warsztaty z zakresu efektywnej komunikacji z klientami i dostawcami oraz zagadnień dotyczących oferowanych produktów.

Zrównoważony rozwój

Firma stara się prowadzić długofalową, odpowiedzialną politykę wobec środowiska naturalnego. Nie tylko wdrożyła system faktur elektronicznych oraz ograniczyła zużycie plastiku do minimum, ale również wprowadziła inne rozwiązania, które pozwoliły na zminimalizowanie jej wpływu na otoczenie. Dzięki wyspecjalizowaniu się w obsłudze obiektów wielkopowierzchniowych wyeliminowała zbędne koszty składowania materiałów oraz ich transportu i ograniczyła przy tym emisję dwutlenku węgla do atmosfery. – Obecnie coraz więcej firm w trosce o środowisko stara się ograniczyć koszty logistyczne, a my z dumą, możemy stwierdzić, że rozwiązania te wprowadziliśmy wcześniej i jesteśmy pionierem w tym zakresie – mówi Marta Ben Isa. 

Stabilny partner biznesowy

WERBAU to także sprawdzone źródło zaopatrzenia, gwarancja jakości i nieposzlakowana opinia wśród partnerów biznesowych. Coroczne wzrosty w udziale na krajowym rynku i pozycja czołowego dostawcy w niektórych sektorach w branży budowlanej pozwalają firmie osiągać satysfakcjonujące wyniki finansowe. Rozwój zmotywował firmę do wejścia na rynek niemiecki, gdzie nie tylko jakość budownictwa ma znaczenie, ale również jej wpływ na środowisko  – Wierzymy, że zrównoważone działania w segmencie budownictwa sprawią, że Polska już wkrótce znajdzie się w czołówce najbardziej ekologicznych państw na świecie – podkreśla M. Ben Isa.

Rozwój i zdobywanie nowych sektorów rynku jest dla WERBAU bardzo istotny, dlatego stale wprowadza do swojej oferty nowe produkty i rozwiązania, czego przykładem jest zaangażowanie się we współpracę z segmentem budownictwa opartym na zastosowaniu drewna jako głównego materiału konstrukcyjnego. Dzięki temu również klienci firmy mogą ograniczyć swój ślad węglowy. 

Ważne nagrody i certyfikaty

Szczegółowa analiza pochodzenia oferowanego drewna jest kluczowym elementem prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej, odgrywającej ogromną rolę w budownictwie. Dlatego w ubiegłym roku firma pomyślnie przeszła przeprowadzoną przez TÜV SÜD certyfikację FSC (Forest Stewardship Council). Dodatkowo, zdecydowała się zostać członkiem SEDG (Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe), którego celem jest promowanie ekologicznych rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym, poprzez jak najmniejsze zużycie energii, począwszy od momentu budowy, aż do etapu  końcowego, tj. użytkowania. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się domem, który nie tylko został w większości wykonany z materiałów w stu procentach ponownie przetwarzalnych, ale również posiada zdecydowanie lepsze parametry termiczne, co przekłada się na niskie zapotrzebowanie na energię w okresie grzewczym.

Warto dodać, że dzięki podnoszeniu kwalifikacji wynikającym ze współpracy z wiodącymi na rynku producentami z branży, firma jest na etapie wdrożenia standardów ESG, co pozwoli jej zyskać jeszcze większą kontrolę nad realizowaną polityką zrównoważonego rozwoju oraz uzyskać znaczną przewagę konkurencyjną. 

Skutecznie realizowana strategia uwzględniająca wdrażanie rozwiązań minimalizujących negatywny wpływ firmy na środowisko, została doceniona przez kapitułę programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności wyróżnieniem w kategorii Eko Firma 2024.

Oprócz wspomnianych certyfikatów FCS oraz SEDG, firma WERBAU została wielokrotnie wyróżniona tytułem Gazeli Biznesu (2016-2020) oraz Diamentem Forbesa (2017-2020, 2023 i 2024). 

Działania na rzecz lokalnej społeczności

Edukacja w zakresie odpowiedzialności ekologicznej oraz zdrowego stylu życia od najmłodszych lat stanowi receptę na podnoszenie świadomości społecznej. Dlatego też WERBAU aktywnie działa we wspieraniu inicjatyw promujących aktywny tryb życia wśród młodego pokolenia, wspiera młodzieżowe kluby piłki ręcznej i tenisa stołowego. Motywuje również swoich partnerów biznesowych do angażowania się w podobne przedsięwzięcia.

Oprac. mb

Są z nami

CMC BOS
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11